• Az idei első ülés témája a KAB-KEF pályázat

    Forrás: Tamási Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

    2024. február 22. napján tartotta meg idei első ülését a Tamási Kábítószerügyi Egyeztető Fórum. Az ülés fő apropója a realizálódni látszó pályázati támogatás. Az ülésen Farkas Gabriella, a Tamási Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya Bűnügyi-Technikai és Helyszínelő Alosztályának vezetője tájékoztatta a jelenlévőket a helyi droghelyzetről.

  • Ülést tartott a Hajdúböszörményi KEF

    Forrás: Hajdúböszörményi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

    2024. február 08. napján megtartotta idei első ülését a Hajdúböszörményi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum. A Fórum az alábbi napirendeket tárgyalta. 1.2023. évi beszámoló a megvalósult feladatokról 2. KAB-KEF -21-0017 pályázat tájékoztató 3. 2024. évi Cselekvési tervezet tájékoztató 4. 2024. évi költségvetés felhasználása, elfogadása

  • Új helyszínen a kef.hu szerkesztősége

    Forrás: Kef.hu

    A kef.hu szerkesztősége szeretettel tájékoztatja a Kábítószerügyi Egeztető Fórumok tagjait, hogy új helyre költözött a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Drogmegelőzési Programok Osztálya. Az új helyszín: NNGYK 1135. Budapest, Szabolcs utca 33. I. emelet 127. A honlapcím változatlan: www.kef.hu Az elektronikus levélcím új: drogmegelozes@nngyk.gov.hu Továbbra is állunk szíves rendelkezésre!

  • KEF pályázat

    Forrás: Kef.hu

    Megvalósítási szakaszban a KEF működési feltételeinek biztosítására, valamint a szenvedélybetegségek megelőzését és kezelését célzó helyi stratégiák megvalósulásának előmozdítására kiírt pályázati konstrukció. Szakmai és módszertani kérdéseket a drogmegelozes@nngyk.gov.hu e-mailcímre várjuk, a pályázatkezelőt a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőt pedig a kab@nktk.hu elektronikus levélcímen lehet elérni.

  • Meghívó KEF Fórum - Alsóörs 2024.

    Forrás: Kelet-Balatoni Térség Önkormányzati Társulása Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

    A KBTOT Kábítószerügyi Egyeztető Fórum ülése Alsóörs, 2024. január 25.

  • Bemutatásra került az ifjúság'23 című ifjúságügyi jelentés

    Forrás: Kef.hu

    Az Ifjúságkutató Intézet első ízben, hagyományteremtő szándékkal adta ki a 2023-as évről szóló, az ifjúságügy legfontosabb trendjeit és eseményeit összegző jelentését. További részletek az ifjúságkutató Intézet honlapján találhatóak. www.ifjusagkutatointezet.hu

  • 2023.évi KEF ülések

    Forrás: Ferencvárosi KEF

    Az éves üléseink emlékeztetői és az előadások anyagai itt találhatóak:

  • Konferencia az Elfeledett Gyermekekért EGY.6

    Forrás: Kef.hu

    2023. október 17-én hatodik alkalommal került megrendezésre a Magyar Máltai Szeretet Szolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálat szervezésében az a konferencia, amely a szenvedélybeteg szülők Elfeledett Gyermekeiért jött létre.

  • Kutatás - Szenvedélybeteg szülő elgyászolásának tapasztalata

    Forrás: Kef.hu

    Dr. Mucsi Georgina, Békési Tímea és Dr. Kassai Szilvia egy tudományos kutatás segítségével kívánja feltárni a szenvedélybetegséggel érintett szülő elvesztését követő gyászfolyamatot.

  • Digitális gyermekvédelem aktuális kihívásai

    Forrás: Debreceni Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

    Idén a nagy népszerűségre való tekintettel két alkalommal Dr. Gaskóné Nagy Erika divízióvezető Digitális Jólét Program képviselője tartott előadást és workshopot a Digitális gyermekvédelem aktuális kérdéseiről. A gyermekek online kockázati kitettsége – előadás A digitális átalakulás egyik legfontosabb kérdése, hogy hogyan tudjuk az internetet, különösen a fiatalok hogyan tudják az internetet biztonságosan, tudatosan és értékteremtő módon használni. A digitális gyermekvédelem feladata, hogy megvédjük gyermekeinket az internet káros tartalmaitól és módszereitől, a kockázataitól, valamint összehangolt lépésekkel felkészítsük a gyermekeket, szüleiket és tanáraikat a tudatos és értékteremtő internethasználatra. Az előadás az ezzel kapcsolatos alapvető elveket és néhány jó-gyakorlatot mutatott be. Online identitás, testkép, testképzavar – workshop Kiemelten fontos a fiatalok online térben való védelme, az előnyök mellett kockázatokkal is kell számolniuk. A workshop alkalmával arra kerestük a választ, hogy mit jelent a fiatalok számára az a hamis kép, amelyet a közösségi média közvetít, milyen érzetet kelthet a fiatalokban, amikor ezen jelenségekkel találkoznak, kamaszkorban nagy jelentősége van a vizuális önreprezentációnak. Mi is az a digitális identitás? Hogyan hat a gyermekek énképére és testképére a fokozott online nyilvánosság, a médiában közvetített, idealizált világ? Hogyan őrizhető meg az egészséges testkép? A program minden, a fiatalok testi és mentális egészségével foglalkozó szakember (iskolaorvosok, védőnők, iskolai szociális segítők, iskolapszichológusok, pedagógusok) számára szólt. „A több mint kétórás előadást egy háromórás interaktív workshop követte, ahol tréning elemek segítségével jártuk körbe az online identitás, a testképzavar, a cyberbullying témáját.  Foglalkoztunk azzal hogyan tudunk támogatást adni a fiataloknak, szüleiknek a megváltozott médiakörnyezet és eszközhasználat során. A pedagógusokból, pszichológusokból és családsegítő szakemberekből álló csoport nagyon aktívan vett részt és számtalan pozitív visszajelzést adtak számomra. A közös munka, az együttgondolkodás során feltérképeztük az aktuális problémákat, amelyekre megoldást is kaptak a résztvevők. Mindenki nagyon hasznosnak és hiánypótlónak tartotta a tartalmas szakmai napot és bizakodva távoztak, hogy ez kezdet volt csupán, és hamarosan jöhet a folytatás.” – Dr. Gaskóné Nagy Erika

Ajánlott böngésző: Google Chrome 60.0.3112.113, Firefox 55.0.3 Ajánlott felbontás: 1366x768px